Izvođači/voditelji: dr. sc. Ivna Kavre Piltaver (Centar za mikro i nano znanosti i tehnologije, Odjel za fiziku), doc. dr. sc. Ivana Jelovica Badovinac (Centar za mikro i nano znanosti i tehnologije, Odjel za fiziku), dr. sc. Iva Šarić (Centar za mikro i nano znanosti i tehnologije, Građevinski fakultet ), dr. sc. Robert Peter (Centar za mikro i nano znanosti i tehnologije)

Kroz praktične primjere, učenicima ćemo predstaviti najnoviji model pretražnog elektronskog mikroskopa (scanning electron microscope, SEM) japanskog proizvođača JEOL. Između ostalog, učenici će saznati kako nastaje slika uzorka, kako se pripremaju različiti uzorci te kako izgleda svijet koji nas okružuje uvećan do 1000000 puta. Upoznat će se i s primjenom ovog mikroskopa u analizi tankih filmova i bioloških materijala. Radionica će se održati u Laboratoriju za fiziku površina i materijala, zajedničkom laboratoriju Centra za mikro i nano znanosti i tehnologije i Odjela za fiziku.

Oprema koja se koristi u radionici nabavljena je u okviru projekta "Razvoj istraživačke infrastrukture na kampusu Sveučilišta u Rijeci", koji je sufinancirala Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj.